Den Země v Klubíčku

V pátek 22. dubna jsme oslavili Den Země.Školní zahrada se mávnutím proutku proměnila na ekocentrum se vším všudy. Tím proutkem tedy mávli studenti ze sousedního gymnázia.  S podporou jejich učitele biologie Martina Plhy a se svojí  neuvěřitelnou fantazií a proměnili zahradu v ekologický ráj. Děti se sešly na nádvoří, popřály planetě Zemi a pak už v malých skupinkách procházely lákavými naučnými stanovišti a užívaly si na nich pestré aktivity. Společně se studenty sázely cibulky, uklízely a třídily odpadky, skládaly brouky z přírodnin, čistily studánku, cvičily eko-jógu, zkoumaly preparáty v mikroskopech. Hledaly zvířecí rodinky, poznávaly stromy a jejich plody, rozlišovaly, kdo žije a co roste v různých ekosystémech a vyráběly mandalu s barvami zeměkoule. Bylo toho ještě mnohem více, proto potřebovaly také malé občersvení a odpočinek. Pro ty velké nám zajistila občerstvení v podobě vynikajících frgálů jedna z našich skvělých maminek. Naštěstí nám přálo i počasí a tak jsme mohli Den Země oslavit opravdu radostně a důstojně. Naše poděkování patří všem, kdo se na krásném ekologickém dopoledni  pro děti podíleli!


Dub 27, 2022 | Kategorie Aktuálně, Úvodní stránka
bottom