Jak to bylo s Mikulášem

V úterý jsme opět po roce přivítali Mikuláše a jeho doprovod.Děti jejich příchod očekávaly s napětím a připravenými písničkami a básničkami. Mikuláš, dva andělé a dva čerti s radostí naslouchali dětským hláskům. Věřili byste, že čerti měli v jejich zápisníku prázdné stránky? Vůbec žádná jména! Zato v tom andělském byly listy popsané odshora až dolů. To proto, že v Klubíčku máme správné kluky a holky, kteří ví, co a jak.  A proč tedy chodí čerti do školky? Oni to dětem sami vysvětlili. V pekle totiž nejsou žádné paní učitelky, aby jim řekli, jak se mají chovat. A tak nakukují do školek a učí se to. A to děti přijaly s pochopením. Statečně převzaly sladkou nadílku a beze strachu si s anděly i čertíky povídaly.

Mikulášskou nadílku nám už několik let zajišťují studenti ze sousedního gymnázia a dělají to opravdu s citem. Jsou laskaví, vtipní, chápaví a mezi dětmi se jim líbí. Slíbili nám, že příští rok s nimi můžeme zase počítat.

Pro 06, 2023 | Kategorie Stalo se, Úvodní stránka