Leden ve Fialovém klubíčku

Zima přináší dětem zajímavá témata a náměty pro spoustu aktivit.

V Montessori třídě Fialové klubíčko si děti nejprve připomněly Tříkrálovou tradici se vším, co k ní patří. Tedy i s významem požehnání  Christus mansionem benedicat (K+M+B) a s poselstvím pomáhat potřebným a přispívat lidem v nouzi.

Poté se pustily do keramického tvoření, které je velice baví.  Tématem byly lidské vztahy – láska, přátelství, podpora. Děti vyráběly nádherné kachle, pro jejich dekoraci použily nejen glazury, ale i barevná sklíčka.  Častá práce s keramickou hlínou je znát, děti jsou šikovnější a jejich výrobky jsou čím dál tím hezčí.

K jejich radosti tentokrát přispěla i příroda.  Pardubice zasypalo po několika letech tolik sněhu, že si děti mohly postavit sněhuláka a nemusely se obávat, že za pár hodin roztaje. Mrazivý leden ještě neskončil a Fialové klubíčko si už nasypalo plnou náruč zimních radovánek!  A další na ně určitě ještě čekají!

 


Led 18, 2021 | Kategorie Aktuálně, Úvodní stránka
bottom