Ledové pokusy

Chladné počasí vybízí děti k zajímavým pokusům.Pokusy s přeměnou vody z kapalné formy na pevnou, na led a sníh, souvisí se změnami teploty. Chladné zimní počasí využily děti ve Fialovém klubíčku k pochopení  působení soli na zamrzlé chodníky a silnice. Proto děti nejprve sledovaly a zaznamenávaly ráno i odpoledne venkovní teploty. Svá zjištění zapisovaly na velký arch papíru.  Pak zkoumaly, co udělá sůl na ledovém chodníku. Potom si připravily solanku do dvou sklenic, ochutnávaly solný roztok a pozorovaly odpařování soli a její následnou krystalizaci. Z krystalizované soli vytvářely „solná jména“, která si kapátkem nabarvily.  Obyčejné věci – zima, voda a sůl. A kolik praktických zajímavostí z toho dokáží  šikovné učitelky pro děti vymyslet!

Úno 01, 2021 | Kategorie Aktuálně