Listí, listí, listí…

Padá listí zlaté, rudé, je ho plná zahrada. A co potom padat bude, až to listí opadá? Potom bude padat sníh, co bude na větvích…. a básnička pokračuje. Ale před tou sněhovou nadílkou musí někdo ohromné množství listí shrabat a odvozit na hromadu. Ve školce se toho velikého úkolu nejprve zhostily děti se svými učitelkami.  Hrabaly a vozily, a některé to opravdu dlouho bavilo. Ale listí bylo velmi mnoho a tak jsme vyhlásili sobotní brigádu. Zatažená sobotní obloha a drobný déšť nedávaly moc naděje na úspěch. Ale stal se skoro zázrak! Na brigádu dorazilo tolik rodičů s dětmi, že za pouhé jedno dopoledne uhrabali a uklidili celou zahradu. Zvládli jsme dokonce i slíbené opékání buřtů. Všem rodičům, kteří v tak nepříznivém počasí přišli školce na pomoc, moc a moc děkujeme!


Lis 09, 2019 | Kategorie Aktuálně, Úvodní stránka
bottom