Malý stavitel

Víte, co je to „město“? Možná víte, možná tušíte, ale jak to vysvětlit dětem? Najít odpověď na tuto otázku se pokusily děti v Červeném a Zeleném klubíčku. Projektový den „MALÝ STAVITEL“ připravila Malá technická univerzita z Říčan.  Projekt nabídl dětem příležitosti k tomu, aby  si vybavily vše, co je ve městě potřebné, důležité, do vidí kolem sebe, co znají. Na základě vlastních zkušeností a s podporou lektorky projektu mohly postavit vlastní město se všemi jeho atributy. Děti velmi zaujalo, co všechno ve městě musí být a fungovat, aby se v něm lidem dobře žilo. Z nestárnoucí stavebnice LEGO DUPLO pak stavěly podle svých představ veřejné městské objekty:  nemocnici, požární stanici, benzínku, nádraží, divadlo, kostel, nákupní středisko, lékárnu, policejní stanici, poštu a plavecký areál.  Hotové stavby opatřovaly piktogramy a umísťovaly na velikou mapu města. V průběhu práce probíhaly živé diskuse, jak který objekt vypadá a kde by měl stát. Ze společného výsledku měly děti upřímnou radost a dlouze si ho prohlížely.  Třeba se v některém z nich probudilo technické nadání… Polytechnické projekty budou probíhat v některých třídách i v dalších měsících, máme připravená témata jako je Malý energetik, Malý vodohospodář, Malý archeolog, aj.

Říj 11, 2018 | Kategorie Stalo se