Podpora vzdělávání dětí – cizinců

V mateřské škole se často vzdělávají děti s jiným rodným jazykem, než je čeština.Snažíme se o jejich plné zapojení do třídy, protože v přirozeném prostředí mezi kamarády se čeština zpravidla učí snadněji a lépe. Některé však přece jen potřebují vyšší podporu ze strany učitelek, které pro ně cíleně připravují zajímavé pomůcky a věnují jim více času při individuálním procvičování. Na zajištění potřebných  finančních prostředků na individuální práci s dítětem z Ukrajiny jsme využili dotační program MŠMT ČR Podpora vzdělávání cizinců ve školách na rok 2018. Získali jsme dotaci ve výši 16 000 Kč, která byla plně využita pro výuku a rozvoj českého jazyka u konkrétního dítěte ve třídě předškoláků. Závěrečná zpráva o průběhu projektu je ke stažení zde.

Úno 19, 2019 | Kategorie Stalo se