Příroda ve školce

Někdy za přírodou jezdíme, někdy přijede ona k nám.Třeba zrovínka teď, kdy k nám paní Kateřina Cirkovská přivezla svého cvičeného psa a spoustu lesních zvířátek. Pes byl živý, ale lesní zvířátka byla živá kdysi dávno, teď už to byly jen jejich dokonalé preparáty. I proto si děti mohly zblízka prohlédnout lasičku, lišku, jezevce nebo veverku.

A co všechno se dozvěděly?

V jedné třídě třeba to, že život s pejskem není pouze hraní a mazlení, ale přináší také určitá pravidla a povinnosti. Naučily se, že nikdy nemají hladit a krmit cizí pejsky bez svolení, jak navázat s pejskem kontakt a jak se případně bránit před agresivním psem. Vyzkoušely si jak Gucci poslouchá jejich povely a za odměnu mu daly piškoty.

Ve druhé třídě zase to, že v lese žije mnoho zajímavých zvířat, jak se chovají, jak se nazývá samec, samice a mládě a také, že na opuštěná mláďata v lese se nesmí sahat. A proč? No přece proto, aby je potom jejich maminky neopustily… Bylo toho mnohem více a na všechny mimořádné názorné pomůcky si děti mohly sáhnout.

Děti poslouchaly paní Cirkovskou s velikým zájmem a oba programy si opravdu užily.

Říj 05, 2022 | Kategorie Aktuálně, Úvodní stránka