Putování za zvířátky

PardubiceMateřská škola získala v roce 2013 dotaci ve výši 8 650 Kč z  Programu podpory ekologické výchovy a osvěty Statutárního města Pardubice na projekt Putování za zvířátky. Dotace byla použita na vstupné do navštívených objektů.

Cílem projektu bylo umožnit dětem přímý kontakt se zvířaty, seznámit je s podmínkami života zvířat, vytvářet u dětí odpovědný vztah k domácím i volně žijících zvířatům, ukázat jim péči o zvířata v reálném prostředí farmy či záchranné stanice pro ohrožená zvířata.

V průběhu školního roku děti navštívily farmu Babiččin dvoreček v Licibořicích, kde se seznámily s velkým množstvím domácích zvířat. Aktivně se zapojily do péče o ně, vyzkoušely si hospodářské práce spojené s chovem zvířat, prohlédly si stáje, chlévy, králíkárny, holubník, kurník, apod. (www.dvorecek-liciborice.cz)

Další návštěva mířila do záchranné stanice a ekocentra Pasíčka v Boru u Skutče. Děti si prohlédly expozice s výkladem o trvale postižených volně žijících zvířatech (dravci, sovy, lišky, rys, apod.). Dozvěděly se o životě handicapovaných zvířat, o nezbytné pomoci a péči člověka o tato zvířata. Malým dárkem od dětí pro záchrannou stanici byla potrava pro zvířata a další materiál, který je pro péči o handicapovaná zvířata potřebný. (www.pasicka.cz)

Na farmě Apolenka v Pardubicích děti zblízka poznaly mnoho domácích zvířat a dozvěděly se o nich zajímavé informace. Prohlédly si různé druhů krmiv, ovčí vlnu, podkovy, strojení pro koně a podobně. Na Apolence se také všechny děti svezly na koních.(www.apolenka.org/environmentalni-vychova.html)