Třída s vůní vanilky a skořice

Děti v Zeleném klubíčku začaly zkoumat CHUŤ.

Jejich nejoblíbenější je samozřejmě ta sladká. A tak další lidský smysl hned zpočátku studovaly prakticky. V písničce Řekni Kubo, řekni Ance, ať zadělá na lívance… našly námět a při zpěvu jim šla práce pěkně od ruky.   A co dělaly? Z lívancového těsta smažily malinké palačinky a ty pak  ještě vylepšily vlastnoručně ušlehaným tvarůžkem nebo jogurtem, který byl ten den k svačině.  Jen se po nich zaprášilo. Aby rodičům nebylo líto, že na ně nic nezbylo, vyrobily jim děti voňavé palačinky z papíru. Posypaly je skořicí a vystavily na nástěnce. I když jsou jen papírové, voní tak lákavě, že se rodičům v šatně sbíhají sliny.

Ve zkoumání CHUTI budou děti ještě pokračovat, tak uvidíme, co vymyslí na ty další – slanou, hořkou a kyselou :-).


Led 26, 2021 | Kategorie Aktuálně, Úvodní stránka
bottom