Vánoce nanečisto

Děti z Červeného klubíčka prožily ve školce, ve své třídě, takový malý Štědrý večer „nanečisto“.Slavnostnímu dni předcházela návštěva vánočního představení v základní umělecké škole, odpolední zpívání s rodiči a ohňostroj. A potom již děti společně vyráběly bramborový salát a prostíraly slavnostní stůl se vším, co k němu patří. Třeba bílé ubrousky a voňavé vánoční cukroví, hojně napečené pilnými maminkami. Co na tom, že to vlastně nebyla večeře, ale oběd. Kuchařky dodaly rybí řízečky a slavnostní stolování, rozbalování dárků a zpívání koled mohlo začít.   Po štědrovečerním hodování zbyla jen prázdná mísa od salátu. Pro mnoho dětí byl tento školkový Štědrý den opravdovou událostí, však měly i slavnostní oblečení! Tak ahoj Vánoce, zase za rok, a v Červeném klubíčku určitě nejprve nanečisto.

Led 06, 2019 | Kategorie Stalo se