Vyčisti les 2022

Připojujeme se ke 4. ročníku soutěže Vyčisti les 2022.

Proč jsme se připojili k IV. ročníku soutěže Vyčisti les

Jsme Montessori třída FIALOVÉ KLUBÍČKO ( 25 dětí + 2 učitelky)

S dětmi trávíme co nejvíce času v přírodě. Stromy se staly našimi každodenními přáteli – ať už jsou to zákoutí stromů nedaleko školky, kam si chodíme hrát, lesík v blízkosti Labe, kam každé jaro chodíme sbírat medvědí česnek nebo lesy Podhůra, kam rádi jezdíme na výlety.
Pozorujeme život zvířat, pro která jsou stromy/les domovem. Doma, jak říkají děti, je hezky, čisto a bezpečno. Pokud tedy můžeme cokoliv udělat pro přírodu okolo nás, rádi se zapojíme do různých aktivit.

VIDEO PLANETA

Jak jsme se do soutěže zapojili?

Sběr odpadků se stal běžnou součástí našich vycházek, výletů, výprav v okolí školky. V životě, v přírodě, na Zemi musí být rovnováha. Někdo odpadky vyhazuje, jiný je pro zachování rovnováhy sbírá. A to jsme my. Děláme to rádi a víme, že Matka Země o nás ví, jak ji ze srdce pomáháme.
Snažili jsme se vyčistit část lesíka poblíž školky, kam si chodíme hrát a sbírat byliny, hlavně náš oblíbený medvědí česnek.
Při výletu do lesů Podhůry nedaleko Chrudimi jsme sebrali všechny odpadky, které jsme při našem putování zahlédli.
Pytlů, které jsme do školky donesli, bylo několik. Jejich náplň je vidět na přiložených fotografiích a videích.

VIDEO CO JSME sesbírali v lese

VIDEO KNIHA

Co můžeme vyhrát?

Díky agentuře GetFound.cz, která soutěž pořádá, můžeme získat peníze od partnerů soutěže na vybavení našeho výletního vaku.

Partnery soutěže jsou:

Astratex.cz– spodní prádlo a plavky pro děti, ženy a muže – 5000 Kč

Bezvaplenky.cz– plenky, hračky a potřeby pro maminky – 5000 Kč

Cashbot.cz– peníze pro podnikatele – 5000 Kč

Frutiko.cz– dárky z ovoce a čokolády, kytice a dorty – 5000 Kč

Invia.cz– zájezdy a dovolené po ČR a za hranice – 5000 Kč

mkluzkoviny.cz –povlečení, prostěradla a vše do bytu – 5000 Kč

Pravebio.cz–bio a šetrné produkty pro celou rodinu – 5000 Kč

Rigalli.cz– čokolády, cukrovinky a slané lahůdky – 5000 Kč

Chránit a pečovat o přírodu, které jsme součástí, je důležitým vzorem pro další život dětí.

Máme možnost vyhrát 8000 Kč, tak nám držte palce :).

Říj 18, 2022 | Kategorie Aktuálně, Úvodní stránka