Kuřátka ve školce

Pozorování líhnutí kuřat byl pro děti silný zážitek. Neuvěřitelný proces zrození kuřátek v umělé líhni prožívali ve školce snad všichni, včetně našich kuchařek, dětí z ostatních tříd, rodičů a starších sourozenců dětí z Fialového klubíčka, kde byla líheň po dobu pěti dnů instalována. Děti trpělivě a dlouho pozorovaly, jak se objevuje první prasklinka, malá dírka, potom větší, až se vyklubalo mokré a „pomačkané“ kuře. Rychle se však osušilo a stala se z něj ta roztomilá žlutá kulička s černýma očima a drobným zobáčkem.

Z pěti vajíček se podařilo vylíhnout čtyřem kuřátkům a ta byla zahrnuta láskou a péčí až do poslední chviličky, než si pro ně v pátek odpoledne přijela paní Vlčková (majitelka líhně)  a odvezla si je na svou malou farmičku.

Líhnutí kuřátek bylo ještě doplněno dramatizací o slepičce a kohoutkovi a výtvarnou činností.

Děti kuřátkům postavily ohrádku, kde poslední dva dny mohla vždy na chvíli pobíhat a samozřejmě si je děti mohly i opatrně pochovat. U některých dětí kuřátka i spokojeně usnula. Pak se vracela pod „umělou kvočnu“, kde jim bylo teplíčko a kde si mohla odpočinout.

Po celý týden kuřátky žila celá školka a čtyři žlutí mrňouskové nám všem přinesli mnoho radostných chvil.

 


Bře 31, 2023 | Kategorie Stalo se, Úvodní stránka
bottom