Březen – měsíc knihy v plném proudu

Naše školka se naplnila knižními zážitky a knihami až po okraj. V každé třídě se děti setkávají s knihami v různých podobách. Někde jsou to poutavé programy v pardubických knihovnách, příjemná setkání s autory, nevšední dramatizace literárních příběhů. Někde se vlastní knihy přímo tvoří. Děti si vymýšlí příběhy a také je ilustrují. Velký kus práce a fantazie nám přináší rodiče, když spolu s dětmi vyrábějí výtvarná dílka s tématy oblíbených knížek.  A hlavně se všude čte a čte a čte. A to nejen v březnu, ale po celý rok. O tom, že se u dětí vytváří kladný vztah ke knihám a ke čtení, není pochyb. Dokazují nám to každý den, kdy si samy volí knížky místo her a společně nebo i každý sám si je „čtou“.  Doufejme, že jim to vydrží i nadále a knížky se stanou jejich celoživotními kamarády a průvodci.

Bře 22, 2024 | Kategorie Stalo se