Březen – měsíc knihy

V naší školce jsou knížky hodně oblíbené, rádi čteme, prohlížíme, vyprávíme nad obrázky. Stále přemýšlíme o tom, jak dětem knížky ještě více přiblížit a ukázat jim, jaká nádhera se v nich skrývá. Nadcházející měsíc knihy nás inspiroval k dalším „čtenářským“ nápadům. V areálu školky jsme instalovali naši „veřejnou“ Knihobudku, kde mohou všichni zájemci donést vlastní nepotřebné knihy a odnést si ty, které je zajímají.  Na návštěvu  jsme si pozvali paní Jitku Vítovou, autorku půvabných knížek O Květušce i mnoha dalších. Děti se od ní dozvěděly, jak se píše kniha, kdo ji ilustruje a kolik práce je potřeba, než je hotová a dostane se ke čtenářům. Paní Vítová je také poutavým způsobem provedla příběhem o Květušce a tesaříkovi. Děti ochotně spolupracovaly, bylo vidět, jak je vše baví a zajímá. Některým se tak jistě jejich domácí knihovnička rozroste o příběhy s Květuškou a jejími kamarády. A to je moc dobře. Vztah dětí ke knihám se vytváří od raného dětství a čím hlubší bude, tím častěji se budou děti ke knihám obracet i v budoucnu.


Bře 03, 2019 | Kategorie Stalo se
bottom