Březen – měsíc knihy

Dětské knížky naplnily všechny třídy v Klubíčku.
Skončil měsíc plný knižních inspirací. Probrali jsme dětskou literaturu ze všech stran, od návštěv knihoven, přes čtenářské programy ve školce, spisovatelských počinů dětí a rodičů, výstavek a čtení oblíbených knih až po zapojení rodičů do jejich ilustrací. Výtvarné a „slohové“ práce, které se sešly, jsou neuvěřitelné.  Rodiny vyrobily trojrozměrné práce, ilustrující dětské knížky i encyklopedie, z nichž některé byly dokonce funkční. Kolik práce muselo být na ta dílka vynaloženo, kolik času stráveného s dětmi! A slohové práce? Radost číst! V některých třídách vytvoří z příběhů společnou knihu pro všechny děti, aby jejich „spisovatelské ambice“ mohly dále růst.

Podpora čtenářské gramotnosti je velkým vkladem pro budoucí vzdělávání dětí. Knížka je přítel, který je může provázet po celý život a nikdy je nezradí.

Dub 03, 2023 | Kategorie Stalo se, Úvodní stránka