Digitální pomůcky ve školce

Digitální technologie rozšiřují dětem možnosti poznání.Žijeme ve světě, kde jsou digitální technologie běžnou součástí našich životů. Při efektivním používání mohou být dobrým sluhou, nesmí se však stát našimi pány. V tomto duchu využíváme zajímavé digitální pomůcky u nás ve školce. Děti se seznamují s různými přístroji a využívají je k prohlubování a rozšiřování svých znalostí. První krůčky v robotice, zkoumání digitálními mikroskopy, učení se s pomocí interaktivních programů v tabletu. Pro mnohé z nich jsou jedinou (a diskutabilní) digitální zkušeností hry na rodičovském telefonu. Proto jsou pro ně nové možnosti a nová poznání velmi přitažlivá. Děti tak získávají základy digitálních kompetencí s ohledem na jejich věk a s vědomím jejich budoucího využití v digitálním světě.

Úno 19, 2024 | Kategorie Stalo se