Kouzlo Babiččina dvorečku

Dvě třídy se vydaly na výlet za zvířátky do nedalekých Licibořic.

Jaro je ve znamení mláďat všeho druhu a tak jsme se všichni těšili.

Na Babiččině dvorečku byly děti vřele uvítány a hned po svačině jsme šli za zvířátky. Dozvěděli jsme se, že malé děti dokázaly na statku zastat spoustu práce. Staraly se o drobná zvířata a také o drůbež. I děti z Pardubic si mohly vyzkoušet, co taková práce obnáší. A tak jsme nakrmili slepice a kachny, v kurníku našli čerstvá vajíčka, které děti opatrně vynesly a uložily do ošatky a jednu uprchlou slípku jsme pomohli zahnat zase zpět do výběhu.
V chlívku jsme ve vyhřívaných výbězích viděli kuřátka, kachňátka, housátka a malého krocana. Dále jsme se dozvěděli, že místní prase Pepina je velmi čistotná a všežravá. Další zastavení bylo u králíků, kde jsme se postarali, aby měli čistou vodu, čerstvé seno i něco dobrého na zub. Na závěr jsme chutnali výborné domácí sýry a největší odměnou pro děti byly skoky do slámy.
Ve venkovních ohradách jsme se pomazlili s kůzlaty, obrovskýma očima na nás shůry shlížely lamy, v dálce se pásli koně.
Zkrátka kouzelné dopoledne plné zážitků.

Kvě 21, 2023 | Kategorie Stalo se, Úvodní stránka
bottom