Krůčky ke zdraví

Chůze je zdravá v každém věku, proto chodíme…Konec zimy a předjaří neumožňuje dětem využívat zahradu, proto jsou vycházky naší každodenní záležitostí. A když už chodíme, tak jsme rozhodli posunout tuto prospěšnou pohybovou aktivitu o kousek dále. Vyhlásili jsme od začátku února do konce května soutěž Krůčky ke zdraví. Každá třída sleduje a měří, kolik kilometrů děti ušly a výsledky si zapisují.  Klubíčko je však školka zcela nesoutěžní, proto se třídy nesrovnávají a vítězem budou všichni.  Máme vypsanou cílovou prémii – 10 Kč za každý kilometr. A co si děti za odměnu vyberou, to už bude zcela na nich. Do pouhé chůze se nám tak přirozeně promítne zdravý životní styl, poznávání okolí školky, matematika i finanční gramotnost. Nyní, v polovině března, už máme na společném kontě úctyhodných 207 kilometrů!  A to je, myslím, moc dobrý výsledek!!

Bře 19, 2023 | Kategorie Stalo se