Malí čtenáři

Dětské knihy jsou nedílnou součástí naší školky.Setkání dětí se spisovatelkou Jitkou Vítkovou patří k těm radostným zážitkům, které prohlubují vztah ke knihám i ke čtení.  Líbezně ilustrované knížky o Květušce v říši hmyzu, o neposedné vrabčí rodině či zážitcích myšky Toničky opakovaně čteme již několik let. I tentokrát měly děti možnost pracovat s knihami samostatně, ve dvojicích, a vůbec nezáleželo na tom, zda umí či neumí číst. Mnoho z děje napověděly poutavé obrázky a paní Vítová vede děti příběhem takovým způsobem, jako by ho samy četly. Dozvěděly se i leccos o práci spisovatelů a ilustrátorů, o tom, jak se kniha vyrábí a jak s ní šetrně zacházet.

Před námi je Březen – měsíc knihy.  Setkání s paní Vítovou je první „vlaštovkou“ z pestrého přehledu akcí pro rozvoj čtenářské gramotnosti v Klubíčku.  Děti se mají na co těšit!

Úno 12, 2024 | Kategorie Stalo se