Na výletu ve Švýcárně Slatiňany

Pár kilometrů od Pardubic a tak krásně!

Předpověď počasí nebyla nic moc, když se děti ze dvou tříd vydaly na plánovaný výlet do okolí Slatiňan. Štěstí jim přálo, protože vydatnou spršku strávily v herně Švýcárny, v muzeu starokladrubského koně ve Slatiňanech. Měly zde předem domluvený program. Děti si pohrály s neobvyklými  hrami, zaujalo je třeba dřevěné maxi puzzle a magnetická doplňovačka. Velkou atrakcí byly plyšoví i dřevění mini a maxi koníci a zkouška jejich krmení, hřebelcování, léčení a sedlání… Děti pobavil také návrat do minulosti, zkouška dobových kostýmů a četba příběhu o Švýcárně z její historie. Po dešti se mohly rozeběhnout po lese (až na Kočičí hrádek) a po zahradě muzea, kde je čekaly zcela neznámé venkovní atrakce.  Děti se vrátily z výletu spokojené a plné nových zážitků.

Kvě 25, 2023 | Kategorie Stalo se, Úvodní stránka
bottom