Odměna za dětské krůčky

Od února do května jsme měli školkový projekt „Krůčky ke zdraví“.

Každá třída měřila, kolik toho za určitý časový úsek ujdou. Za každý kilometr byla slíbená desetikoruna. Nejmladší děti ze Žlutého klubíčka nachodily  30 km a v obálce od paní ředitelky k nim doputovalo celých 300 korun!
A co teď s tím? Jak se rozdělit? Děti živě debatovaly. Nápadů bylo hodně….bonbonky, čokoláda, autíčka Hot Wheels, koníci, Lego, zmrzlina, nanuk, meloun, mísa ovoce a také dort….
Hlasování rozhodlo pro osvěžující nepečený dort. Nakoupit a udělat si ho samy – to děti opravdu nadchlo, a tak se do toho v pátek pustily.
Dopadlo to výtečně.
Děti se s chutí podílely na všech přípravných činnostech, obratně krájely jahody, míchaly, zodpovědně ochutnávaly, šlehaly, vrstvily a nakonec se těšily, až ho budou moc sníst.
Dort se nám nejdřív chvíli mrazil v mrazáku, pak chladil v lednici. V pátek bylo krásné letní počasí, a tak se dort stal vítaným osvěžením během hraní si na zahradě.

Čvn 19, 2023 | Kategorie Stalo se