„Peníze si do hrobu nevezmeš“

Jak děti hledaly a našly poklad. Děti z Modrého klubíčka se vydaly na pardubický zámek, aby společně objevily jeho poklady. Zajímavý program v numismatické expozici „Peníze si do hrobu nevezmeš“ děti opravdu zaujal. Nejprve si prohlédly současné i nedávné české a československé peníze, seznámily se s pojmy mince a bankovky. Potom je čekal těžký úkol s hledáním kódu k otevření dveří od skutečného denárového pokladu z Chýště. Děti splnily čtyři úlohy, které jim zámecká průvodkyně Lucie dávala. Naučily se pozorovat a všímat si, co je na mincích zobrazeno.  V expozici je také čekala pohádka O pasáčkovi Janovi a pokladu. A nakonec jim paní průvodkyně pomohla vyrazit opravdovou minci, aby si odnesly i malý suvenýr. Ve školce si pak vyráběly kasičky, kreslily vlastní mince, zkoumaly i další mince (medaile a peníze) a samozřejmě nechyběla ani cesta za pokladem, který byl tentokrát čokoládový.

Úno 13, 2023 | Kategorie Stalo se