Stavitelé mostů

Most je spojnicí mezi dvěma břehy.Postavit pevný most však není jednoduchá záležitost. Propočítat pilíře, jejich rozestupy, umístění, spojit je tak, aby unesly i velkou zátěž… Prvky matematiky a fyziky využívaly děti v programu Stavitelé mostů, který nám připravila společnost Malá technická univerzita.  Cílem bylo postavit z Lega tak pevný most, aby unesl nejen je, ale i paní učitelku. Některé děti nevěřícně kroutily hlavou na otázku, zda je to možné.  Na konci společné práce si ověřily, že to možné je.  Lektorka poutavě provedla děti přes pověst o Karlově mostu celým procesem plánování a poté i vlastní stavby mostu z kostiček Lega.  Děti si celý program aktivně užily a zase mají trochu větší povědomí o tom, kolik práce a úsilí stojí vytvořit něco hodnotného a trvalého.

Úno 12, 2024 | Kategorie Stalo se