V Klubíčku chráníme ptáky

Velké prosklené plochy jsou pro ptactvo nebezpečnou pastí.Stopy nárazů ptáků do skleněných tabulí ve školce nalézáme často.  Příroda a obloha, zrcadlící se ve velikých oknech, je pro oči ptáků dělá neviditelnými.  Prudký náraz pak většinou končí fatálně. Pták uhyne okamžitě nebo později na následky vážného zranění.  Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s Českou společností ornitologickou přispět k jejich ochraně. Dostali jsme od ní samolepky, které okna zviditelní. A tak se školka postupně stane puntíkatou. Některá okna můžeme polepit ihned, některá musí počkat, až budou umytá, teď by na nich samolepky nedržely.  Kolečka a puntíky ve žluté a oranžové barvě krásně ladí s fasádou a tak bude školka nejen bezpečná pro ptactvo, ale i krásná pro nás.


Čvn 20, 2023 | Kategorie Stalo se, Úvodní stránka
bottom