„Živá zahrada“

Školní zahradu nám oživuje mnoho ptáků, savců i hmyzu.

Rozhodli jsme se, že naše zvířecí „spolubydlící“ vypátráme a zmapujeme. Abychom zjistili, kdo jsou a jak se jmenují, využijeme nejen encyklopedie, ale i digitální technologie a internet.  To vše už děti zvládají vcelku obstojně. Ke svým „hmyzím“ objevům dokonce vytvořily ilustrované video. Postupně tak vzniká portfolio živočichů, kteří nás obklopují a mnohdy jsou pro nás neviditelní. Někdy jen proto, že si jich prostě nevšimneme, někdy proto, že se před námi pečlivě ukrývají. Jejich množství a pestrost nás udivuje a překvapuje.  Před našima očima se tak otevírá nový svět, ve kterém učíme děti vnímat a chápat křehkost a zároveň důležitost každého živého tvora. Bude to ještě dlouhá cesta a mnoho práce, abychom je zachytili všechny, ale nakonec se nám to společnými silami jistě podaří.

Čvn 10, 2024 | Kategorie Stalo se, Úvodní stránka